Miesiąc: grudzień 2022

17 posts
instalacja fotowoltaiczna dla firmy

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy – na co zwrócić uwagę?

Instalacja fotowoltaiczna jest coraz częstszym wyborem przedsiębiorców. Odnawialne źródła energii są bowiem receptą na oszczędzanie, gdy każdy chce ograniczać koszty tam, gdzie to tylko możliwe. Na co warto zwrócić uwagę jeszcze przed montażem instalacji?

Kiedy można przeprowadzić badanie termowizyjne?

Straty cieplne w mieszkaniu to coś, czego każdy chciałby uniknąć. Najczęściej trudno jest na własną rękę znaleźć tego przyczynę – co niestety generuje wysokie koszty utrzymania lokalu. Na szczęście istnieją nowoczesne metody, dzięki którym da się dokładnie wskazać, gdzie leży problem w instalacji termicznej.
zakup komputera na firmę 2023

Zakup komputera na firmę [cnt-year] – co należy wiedzieć?

Interesuje cię zakup komputera na firmę? [cnt-year] rok nie przyniesie wielkich zmian w porównaniu z [cnt-year year="prev"] rokiem. Wiele przedsiębiorstw nie może poprawnie funkcjonować bez komputerów, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wprowadzić ten sprzęt do firmy. Dowiedz się więcej o kwestiach podatkowych przy zakupie komputera!
smartwatch na firmę

Smartwatch na firmę. Jak rozliczyć taki wydatek?

Wielu przedsiębiorców kupiło smartwatch na firmę, ale nie każdy prawidłowo wykazał jego użytkowanie do celów prowadzonej działalności gospodarczej. Jak rozliczyć wydatek i uniknąć kłopotów ze skarbówką? Poznaj najważniejsze regulacje i interpretacje podatkowe!
zakup działki na firmę

Zakup działki na firmę – najważniejsze kwestie

Zakup działki na firmę to złożona kwestia pod kątem prawnym i podatkowym. Trzeba uwzględnić m.in. rodzaj gruntu i późniejszy sposób jego wykorzystania. Czy ziemię da się „wrzucić w koszty”? Poznaj najważniejsze informacje w tym zakresie!
wynajem mieszkania na firmę

Wynajem mieszkania na firmę – wymogi, wrzucanie w koszty

Wynajem mieszkania na firmę to skomplikowane zagadnienie prawne. Każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny zaistniałych okoliczności. Sprawdź, o czym powinni pamiętać przedsiębiorcy, którzy chcą wynająć nieruchomość na swoją działalność gospodarczą!
Kwalifikowanie technologii spawania

Kwalifikowanie technologii spawania

Kwalifikowanie technologii spawania jest procesem wykorzystywanym w przemyśle, który pozwala na określenie, która technologia spawania jest najlepsza do…
ekspres do kawy na firmę

Ekspres do kawy na firmę a rozliczenie kosztów podatkowych – porady

Niejeden przedsiębiorca zastanawia się, jak kupić ekspres do kawy na firmę i prawidłowo wrzucić wydatek w koszty. Jaki związek ma sprzęt do parzenia z niegastronomiczną działalnością gospodarczą? Sprawdź najważniejsze regulacje i zasady rozliczeń podatku dochodowego i VAT!