Browsing Category

Zakupy na firmę

29 posts
laptop na firmę

Laptop na firmę

Własny laptop na firmę to często jeden z początkowych wydatków przedsiębiorcy – niezależnie od branży. Wybór odpowiedniego urządzenia to spore wyzwanie. Jeszcze trudniej optymalnie zaksięgować zakup i go rozliczyć. Zobacz, co o tym mówią przepisy!
budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę w 2023 roku to zupełnie inny wydatek, niż jeszcze kilka lat temu. O ile w zasadach rozliczania podatku od towarów i usług nie zaszły większe zmiany, tak pojawił się zakaz amortyzacji nieruchomości mieszkalnych. Dowiedz się więcej o możliwościach przy inwestycjach budowlanych!
okulary na firmę

Okulary na firmę

Jak ująć okulary na firmę w kosztach podatkowych prowadzenia działalności gospodarczej? Przepisy i interpretacje podatkowe nie są korzystne dla przedsiębiorców. Zwykle wydatek poniesiony na zakup własnych szkieł korekcyjnych ma charakter osobisty. Zobacz, kiedy może stanowić koszt firmowy!
fotowoltaika na firmę

Fotowoltaika na firmę – opłacalność inwestycji

Fotowoltaika na firmę to sposób na niższe rachunki za prąd. W dobie rekordowych cen energii ma to szczególne znaczenie. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z licznych programów dofinansowań. Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące instalacji PV!
zakup komputera na firmę 2023

Zakup komputera na firmę [cnt-year] – co należy wiedzieć?

Interesuje cię zakup komputera na firmę? [cnt-year] rok nie przyniesie wielkich zmian w porównaniu z [cnt-year year="prev"] rokiem. Wiele przedsiębiorstw nie może poprawnie funkcjonować bez komputerów, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wprowadzić ten sprzęt do firmy. Dowiedz się więcej o kwestiach podatkowych przy zakupie komputera!
smartwatch na firmę

Smartwatch na firmę. Jak rozliczyć taki wydatek?

Wielu przedsiębiorców kupiło smartwatch na firmę, ale nie każdy prawidłowo wykazał jego użytkowanie do celów prowadzonej działalności gospodarczej. Jak rozliczyć wydatek i uniknąć kłopotów ze skarbówką? Poznaj najważniejsze regulacje i interpretacje podatkowe!
zakup działki na firmę

Zakup działki na firmę – najważniejsze kwestie

Zakup działki na firmę to złożona kwestia pod kątem prawnym i podatkowym. Trzeba uwzględnić m.in. rodzaj gruntu i późniejszy sposób jego wykorzystania. Czy ziemię da się „wrzucić w koszty”? Poznaj najważniejsze informacje w tym zakresie!
wynajem mieszkania na firmę

Wynajem mieszkania na firmę – wymogi, wrzucanie w koszty

Wynajem mieszkania na firmę to skomplikowane zagadnienie prawne. Każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny zaistniałych okoliczności. Sprawdź, o czym powinni pamiętać przedsiębiorcy, którzy chcą wynająć nieruchomość na swoją działalność gospodarczą!
ekspres do kawy na firmę

Ekspres do kawy na firmę a rozliczenie kosztów podatkowych – porady

Niejeden przedsiębiorca zastanawia się, jak kupić ekspres do kawy na firmę i prawidłowo wrzucić wydatek w koszty. Jaki związek ma sprzęt do parzenia z niegastronomiczną działalnością gospodarczą? Sprawdź najważniejsze regulacje i zasady rozliczeń podatku dochodowego i VAT!
zakup złota na firmę

Zakup złota na firmę – co należy wiedzieć?

Zakup złota na firmę wydaje się ciekawym sposobem na zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa. Warto jednak przyjrzeć się kwestiom podatkowym, które dotyczą zakupu złota. W naszym artykule przybliżymy ci kwestie podatków przy zakupie złota na firmę!
thermomix na firmę

Thermomix na firmę – czy to możliwe?

Thermomix to bardzo przydatne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Zakup thermomixu na firmę jest możliwy, ale produkt ten musi być częściowo związany z działalnością przedsiębiorstwa. Thermomix na firmę – dowiedz się więcej!
zakup mieszkania na firmę a vat

Zakup mieszkania na firmę a VAT – co musisz wiedzieć?

Inwestycja w nieruchomości wciąż może być bardzo dobrym sposobem na zarobek. Przed zakupem warto jednak zapoznać się ze wszystkimi aspektami prawnymi dotyczącymi kupna mieszkań. Zakup mieszkania na firmę a VAT – dowiedz się więcej!
odkurzacz na firmę

Odkurzacz na firmę – koszty uzyskania przychodu

Wiele osób zastanawia się, czy można wziąć odkurzacz na firmę. Koszty uzyskania przychodu to bardzo szeroki temat, dlatego warto mu się przyjrzeć. Odkurzacz to produkt, który przyda się właściwie w każdej firmie. Czy można wrzucić go w koszty uzyskania przychodu?
zakup mieszkania na firmę

Zakup mieszkania na firmę

Dla wielu przedsiębiorców zakup mieszkania na firmę jest rozsądną inwestycją. Polski Ład wprowadził przepisy, które wpłyną na opłacalność takiej lokaty kapitału. Poznaj najważniejsze informacje o nabywaniu nieruchomości przez przedsiębiorców!
kupno samochodu na firmę jednoosobową

Kupno samochodu na firmę jednoosobową

Dla mikroprzedsiębiorcy kupno samochodu na firmę jednoosobową to zarówno wymierne korzyści, jak i konkretne obowiązki. Jeśli ich nie dopełni, z pewnością urząd skarbowy da o sobie znać. Sprawdź, jak optymalnie przeprowadzić zakup auta i rozliczenia wydatków!
zakup nieruchomości na firmę

Zakup nieruchomości na firmę

Przez lata zakup nieruchomości na firmę był dla przedsiębiorców świetną inwestycją i lokatą kapitału. Po zmianach prawa w zakresie amortyzacji mieszkań na wynajem sporo się zmieniło. Sprawdź, kiedy opłaca się nabyć lokal lub grunt na firmę zamiast osobę fizyczną!
ile zaoszczędzę kupując na firmę

Ile zaoszczędzę, kupując na firmę?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, ile zaoszczędzi, kupując na firmę. Wiele wydatków – ale nie wszystkie zakupy! – można wykazać jako niezbędne dla prowadzonej działalności gospodarczej. Przekonaj się, jakie części kwot z faktur można wrzucić w koszty!
rower na firmę

Rower na firmę

Wielu przedsiębiorców chciałoby zakupić rower na firmę, ale ma szereg wątpliwości. Co uzasadni taki wydatek w urzędzie skarbowym? Jak rozliczyć podatek VAT, dokonać amortyzacji w kosztach podatkowych? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania o rower w firmie!
zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej

Zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej

Dla przedsiębiorcy zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej może być bardzo opłacalny. Używany pojazd w dobrym stanie technicznym kosztuje znacznie mniej niż auto z salonu. A co z podatkiem VAT i wrzucaniem w koszty prowadzenia działalności gospodarczej? Poznaj kluczowe regulacje prawne!
okres gwarancji przy zakupie na firmę

Okres gwarancji przy zakupie na firmę

Kupno towaru na fakturę pozwala przedsiębiorcy wrzucić wydatek w koszty, ale czasami całko jakikolwiek okres gwarancji. Przy zakupie na firmę nabywca nie ma takich samych praw jak konsument.
zwrot towaru zakupionego przez internet na firmę

Zwrot towaru zakupionego przez internet na firmę

Przez wiele lat zwrot towaru zakupionego przez internet na firmę był całkowicie niewykonalny. W 2021 r. niektórzy dostali taką możliwość, ale nie przy każdej fakturze. Sprawdź, kiedy można odesłać artykuł sprzedawcy i którzy przedsiębiorcy mają prawo to zrobić!