Na czym polega badanie termowizyjne budynku?

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Można stać się pierwszym właścicielem wymarzonego lokalu, jak najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zanim jednak możliwe stanie się odebranie kluczy do nieruchomości konieczne będzie dokonanie jej odbioru. Jest to ostatni moment na wykrycie różnych nieprawidłowości, usterek. Warto przeprowadzić go z inżynierem, który wykona między innymi badanie termowizyjne.

Co warto wiedzieć o badaniu termowizyjnym?

 W przypadku każdego budynku niezwykle istotna jest kwestia jego szczelności cieplnej. Wpływa na komfort codziennego życia, koszty związane z ogrzewaniem. Jeśli wystąpiły mostki termiczne, to niestety trzeba liczyć się z ucieczką ciepła. Już przy odbiorze mieszkania powinno się zweryfikować ich ewentualną obecność. Idealnie służy do tego badanie termowizyjne. Za pomocą specjalnej kamery można szybko sprawdzić, czy w pomieszczeniach są mostki termiczne.

Termogram uwidacznia rozkład temperatur w całym budynku. Jest to skuteczny sposób na zweryfikowanie izolacyjności, poprawności montażu konstrukcji uchylnych typu drzwi i okna. Można nawet dostrzec różnice w grubości ocieplenia.  Badanie termowizyjne służy do zweryfikowania poprawności wykonanej izolacji, jej ciągłości i szczelności, to samo dotyczy izolacji poddasza i izolacyjności fundamentów. Kamera dokładnie wskaże na wszystkie miejsca z wadami cieplnymi.

Ile kosztuje badanie termowizyjne?

Cena badania termowizyjnego nie jest wysoka. Ustala się ją indywidualnie. Koszt badania zależy w dużym stopniu od miejscowości. Duże znaczenie ma także zakres świadczonej usługi. Jeśli ktoś decyduje się na metodę w wersji podstawowej, to zwykle zapłaci do kilkuset złotych. W przypadku skomplikowanej usługi wraz ze sporządzaniem szczegółowej dokumentacji zawierającej pełny opis, kosztorys, zdjęcia, trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów. Odbiór mieszkania z fachowcem przy dużym metrażu może wymagać wydania kilku tysięcy złotych. Doświadczony specjalista dysponujący profesjonalnym sprzętem wszystko dokładnie sprawdzi. Nie przeoczy nawet drobnych niedociągnięć.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Zobacz też:  Co to są badania nieniszczące?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts