Adam Grin

25 posts
Właściciel agencji nieruchomości, który chętnie dzieli się swoją wiedzą w ramach kursów internetowych. Z wykształcenia informatyk. Pasjonuje się sportowymi samochodami i filmami o wyścigach samochodowych (jest fanem „Szybkich i wściekłych"). W czasie wolnym zajmuje się wychowaniem dwóch synów.

Prywatny pakiet dentystyczny jako benefit dla pracowników

W zalewie standardowych benefitów pracowniczych te, które wyróżniają się na tle innych, są cenniejsze. Prywatny pakiet dentystyczny to inwestycja, która przynosi korzyści na wielu płaszczyznach. Sprawdź, dlaczego warto go wdrożyć w swojej firmie.

Dieta pudełkowa do biura – jak wybrać?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak połączyć intensywne życie biurowe z zdrowym stylem życia? Dieta pudełkowa do biura może być doskonałym rozwiązaniem. Wybór odpowiedniej diety pudełkowej jest kluczowy, aby zdrowe jedzenie wpłynęło korzystnie na Twoje samopoczucie, wydajność i nastrój. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać najlepszą dietę pudełkową dla siebie i odkryjesz zalety cateringu dietetycznego.

Na czym polega badanie termowizyjne budynku?

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Można stać się pierwszym właścicielem wymarzonego lokalu, jak najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zanim jednak możliwe stanie się odebranie kluczy do nieruchomości konieczne będzie dokonanie jej odbioru. Jest to ostatni moment na wykrycie różnych nieprawidłowości, usterek. Warto przeprowadzić go z inżynierem, który wykona między innymi badanie termowizyjne.

Czy siedzibą firmy może być nowo wybudowany budynek mieszkalny?

Wielu przedsiębiorców finalizując kupno mieszkania, zastanawia się nad tym, czy w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym można założyć siedzibę swojej firmy, Wbrew pozorom jest to dość istotne pytanie, ponieważ jakiekolwiek nieprawidłowości prawne na tym polu mogą pociągnąć za sobą bardzo duże nieprzyjemności.
faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę

Faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę

Faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę może być pomyłką, efektem żądania konsumenta lub konieczności ewidencji sprzedaży. Co warto wiedzieć o takich przypadkach? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!
profil zaufany na firmę

Profil zaufany na firmę

Profil zaufany na firmę pozwala wykonywać wiele czynności urzędowych online. Korzystają z tego zarówno duże spółki, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz, jakie usługi administracji państwowej są dostępne w ten sposób!
jak założyć firmę będąc na krusie

Jak założyć firmę, będąc na KRUS-ie?

Sporo mieszkańców wsi pyta urzędników, jak założyć firmę, będąc na KRUS-ie. Zarówno gospodarze, jak i członkowie rodzin objęci ubezpieczeniem w kasie rolniczej. Zobacz, jak rolnik lub domownik może prowadzić pozarolniczą działalność gospodarczą na korzystniejszych warunkach!
smartwatch na firmę

Smartwatch na firmę. Jak rozliczyć taki wydatek?

Wielu przedsiębiorców kupiło smartwatch na firmę, ale nie każdy prawidłowo wykazał jego użytkowanie do celów prowadzonej działalności gospodarczej. Jak rozliczyć wydatek i uniknąć kłopotów ze skarbówką? Poznaj najważniejsze regulacje i interpretacje podatkowe!
wynajem mieszkania na firmę

Wynajem mieszkania na firmę – wymogi, wrzucanie w koszty

Wynajem mieszkania na firmę to skomplikowane zagadnienie prawne. Każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny zaistniałych okoliczności. Sprawdź, o czym powinni pamiętać przedsiębiorcy, którzy chcą wynająć nieruchomość na swoją działalność gospodarczą!
zakup złota na firmę

Zakup złota na firmę – co należy wiedzieć?

Zakup złota na firmę wydaje się ciekawym sposobem na zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa. Warto jednak przyjrzeć się kwestiom podatkowym, które dotyczą zakupu złota. W naszym artykule przybliżymy ci kwestie podatków przy zakupie złota na firmę!
thermomix na firmę

Thermomix na firmę – czy to możliwe?

Thermomix to bardzo przydatne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Zakup thermomixu na firmę jest możliwy, ale produkt ten musi być częściowo związany z działalnością przedsiębiorstwa. Thermomix na firmę – dowiedz się więcej!
zakup mieszkania na firmę a vat

Zakup mieszkania na firmę a VAT – co musisz wiedzieć?

Inwestycja w nieruchomości wciąż może być bardzo dobrym sposobem na zarobek. Przed zakupem warto jednak zapoznać się ze wszystkimi aspektami prawnymi dotyczącymi kupna mieszkań. Zakup mieszkania na firmę a VAT – dowiedz się więcej!
odkurzacz na firmę

Odkurzacz na firmę – koszty uzyskania przychodu

Wiele osób zastanawia się, czy można wziąć odkurzacz na firmę. Koszty uzyskania przychodu to bardzo szeroki temat, dlatego warto mu się przyjrzeć. Odkurzacz to produkt, który przyda się właściwie w każdej firmie. Czy można wrzucić go w koszty uzyskania przychodu?
zakup mieszkania na firmę

Zakup mieszkania na firmę

Dla wielu przedsiębiorców zakup mieszkania na firmę jest rozsądną inwestycją. Polski Ład wprowadził przepisy, które wpłyną na opłacalność takiej lokaty kapitału. Poznaj najważniejsze informacje o nabywaniu nieruchomości przez przedsiębiorców!
zakup nieruchomości na firmę

Zakup nieruchomości na firmę

Przez lata zakup nieruchomości na firmę był dla przedsiębiorców świetną inwestycją i lokatą kapitału. Po zmianach prawa w zakresie amortyzacji mieszkań na wynajem sporo się zmieniło. Sprawdź, kiedy opłaca się nabyć lokal lub grunt na firmę zamiast osobę fizyczną!
ile zaoszczędzę kupując na firmę

Ile zaoszczędzę, kupując na firmę?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, ile zaoszczędzi, kupując na firmę. Wiele wydatków – ale nie wszystkie zakupy! – można wykazać jako niezbędne dla prowadzonej działalności gospodarczej. Przekonaj się, jakie części kwot z faktur można wrzucić w koszty!
rower na firmę

Rower na firmę

Wielu przedsiębiorców chciałoby zakupić rower na firmę, ale ma szereg wątpliwości. Co uzasadni taki wydatek w urzędzie skarbowym? Jak rozliczyć podatek VAT, dokonać amortyzacji w kosztach podatkowych? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania o rower w firmie!
okres gwarancji przy zakupie na firmę

Okres gwarancji przy zakupie na firmę

Kupno towaru na fakturę pozwala przedsiębiorcy wrzucić wydatek w koszty, ale czasami całko jakikolwiek okres gwarancji. Przy zakupie na firmę nabywca nie ma takich samych praw jak konsument.