Miesiąc: styczeń 2023

16 posts

Na czym polega badanie termowizyjne budynku?

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Można stać się pierwszym właścicielem wymarzonego lokalu, jak najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zanim jednak możliwe stanie się odebranie kluczy do nieruchomości konieczne będzie dokonanie jej odbioru. Jest to ostatni moment na wykrycie różnych nieprawidłowości, usterek. Warto przeprowadzić go z inżynierem, który wykona między innymi badanie termowizyjne.

Czy siedzibą firmy może być nowo wybudowany budynek mieszkalny?

Wielu przedsiębiorców finalizując kupno mieszkania, zastanawia się nad tym, czy w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym można założyć siedzibę swojej firmy, Wbrew pozorom jest to dość istotne pytanie, ponieważ jakiekolwiek nieprawidłowości prawne na tym polu mogą pociągnąć za sobą bardzo duże nieprzyjemności.
faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę

Faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę

Faktura wystawiona na osobę fizyczną zamiast na firmę może być pomyłką, efektem żądania konsumenta lub konieczności ewidencji sprzedaży. Co warto wiedzieć o takich przypadkach? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!
gwarancja na firmę rok czy dwa

Gwarancja na firmę – rok czy dwa?

Gwarancja na firmę (rok czy dwa, a może i dożywotnio) zależy od producenta, importera lub sprzedawcy. To dobrowolne zobowiązanie wobec prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Dowiedz się więcej o prawie do reklamacji wadliwego towaru!
laptop na firmę

Laptop na firmę

Własny laptop na firmę to często jeden z początkowych wydatków przedsiębiorcy – niezależnie od branży. Wybór odpowiedniego urządzenia to spore wyzwanie. Jeszcze trudniej optymalnie zaksięgować zakup i go rozliczyć. Zobacz, co o tym mówią przepisy!
budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę w 2023 roku to zupełnie inny wydatek, niż jeszcze kilka lat temu. O ile w zasadach rozliczania podatku od towarów i usług nie zaszły większe zmiany, tak pojawił się zakaz amortyzacji nieruchomości mieszkalnych. Dowiedz się więcej o możliwościach przy inwestycjach budowlanych!
profil zaufany na firmę

Profil zaufany na firmę

Profil zaufany na firmę pozwala wykonywać wiele czynności urzędowych online. Korzystają z tego zarówno duże spółki, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz, jakie usługi administracji państwowej są dostępne w ten sposób!
okulary na firmę

Okulary na firmę

Jak ująć okulary na firmę w kosztach podatkowych prowadzenia działalności gospodarczej? Przepisy i interpretacje podatkowe nie są korzystne dla przedsiębiorców. Zwykle wydatek poniesiony na zakup własnych szkieł korekcyjnych ma charakter osobisty. Zobacz, kiedy może stanowić koszt firmowy!
zakup na raty a faktura na firmę

Zakup na raty a faktura na firmę

Wiele sklepów oferuje korzystny zakup na raty. A faktura na firmę nie zawsze jest wystawiana przez sprzedawców. To kwestia oferty, a nie przepisów prawa. Sprawdź, jak prawidłowo zaksięgować transakcję i rozliczyć koszty podatkowe!
jak założyć firmę będąc na krusie

Jak założyć firmę, będąc na KRUS-ie?

Sporo mieszkańców wsi pyta urzędników, jak założyć firmę, będąc na KRUS-ie. Zarówno gospodarze, jak i członkowie rodzin objęci ubezpieczeniem w kasie rolniczej. Zobacz, jak rolnik lub domownik może prowadzić pozarolniczą działalność gospodarczą na korzystniejszych warunkach!
fotowoltaika na firmę

Fotowoltaika na firmę – opłacalność inwestycji

Fotowoltaika na firmę to sposób na niższe rachunki za prąd. W dobie rekordowych cen energii ma to szczególne znaczenie. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z licznych programów dofinansowań. Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące instalacji PV!
Co to są badania nieniszczące

Co to są badania nieniszczące?

Nieniszczące badania to specjalistyczne techniki inspekcji, których celem jest zapewnienie wysokiej jakości produktów bez konieczności ich uszkadzania. Mogą…
Filtracja oleju hydraulicznego

Filtracja oleju hydraulicznego

Filtracja oleju hydraulicznego jest ważnym elementem w utrzymaniu maszyn, szczególnie tych, które wykorzystują olej hydrauliczny jako środek smarowy.…
NDT - Non-Destructive Testing

NDT – Non-Destructive Testing

NDT, czyli badania nieniszczące są szeroko stosowanym procesem, który pozwala na sprawdzenie wytrzymałości, wytrzymałości i wydajności różnych produktów,…