Mariusz Czerla

22 posts
Współzałożyciel biura rachunkowego. Z wykształcenia prawnik, którego oprócz przepisów interesuje polityka. Uwielbia dużo czytać i uczyć się nowych rzeczy. Gdy skończy pracę, razem z cudowną żoną zajmuje się wychowaniem syna i córki.
Broker ubezpieczeniowy razem z klientami

Jakie są zalety korzystania z CRM dla agentów ubezpieczeniowych?

Przechodząc od tradycyjnych technik zarządzania klientami do nowoczesnych narzędzi CRM agenci ubezpieczeniowi mogą znacznie zwiększyć efektywność swojej pracy. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści płyną z korzystania z CRM dla agentów ubezpieczeniowych? Właśnie o tym jest ten artykuł.
Dieta pudełkowa z dostawą do biura - co warto wiedzieć

Dieta pudełkowa z dostawą do biura – co warto wiedzieć?

Szukasz zdrowego i wygodnego rozwiązania żywieniowego, które pozwoli Ci zadbać o siebie, nawet w trakcie intensywnego dnia w biurze? Dieta pudełkowa z dostawą do biura może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Pozwól, że przedstawimy Ci najważniejsze informacje na ten temat.

Elastyczność współczesnej motoryzacji: Wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy jako przyszłość motoryzacji

Świat motoryzacji od dawna jest na czele postępu technologicznego. Niewielkie, niepozorne zmiany wprowadzane na rynek przez producentów samochodów mogą skutkować rewolucjami w całym społeczeństwie. Nowe technologie napędów, nowe modele biznesowe i nowe podejście do kwestii własności - wszystko to przyczynia się do dynamicznego rozwoju sektora. Na przestrzeni lat, metody uzyskiwania dostępu do samochodów dramatycznie się zmieniły, a dzisiejszy rynek motoryzacyjny składa się z różnorodnych modeli wynajmu samochodów. W tym artykule omówimy trzy główne formy wynajmu samochodów: krótko-, średnio- i długoterminowego, i jak wpływają one na dynamicznie zmieniający się krajobraz biznesu motoryzacyjnego.
gwarancja na firmę rok czy dwa

Gwarancja na firmę – rok czy dwa?

Gwarancja na firmę (rok czy dwa, a może i dożywotnio) zależy od producenta, importera lub sprzedawcy. To dobrowolne zobowiązanie wobec prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Dowiedz się więcej o prawie do reklamacji wadliwego towaru!
laptop na firmę

Laptop na firmę

Własny laptop na firmę to często jeden z początkowych wydatków przedsiębiorcy – niezależnie od branży. Wybór odpowiedniego urządzenia to spore wyzwanie. Jeszcze trudniej optymalnie zaksięgować zakup i go rozliczyć. Zobacz, co o tym mówią przepisy!
budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę

Budowa domu na firmę w 2023 roku to zupełnie inny wydatek, niż jeszcze kilka lat temu. O ile w zasadach rozliczania podatku od towarów i usług nie zaszły większe zmiany, tak pojawił się zakaz amortyzacji nieruchomości mieszkalnych. Dowiedz się więcej o możliwościach przy inwestycjach budowlanych!
okulary na firmę

Okulary na firmę

Jak ująć okulary na firmę w kosztach podatkowych prowadzenia działalności gospodarczej? Przepisy i interpretacje podatkowe nie są korzystne dla przedsiębiorców. Zwykle wydatek poniesiony na zakup własnych szkieł korekcyjnych ma charakter osobisty. Zobacz, kiedy może stanowić koszt firmowy!
zakup na raty a faktura na firmę

Zakup na raty a faktura na firmę

Wiele sklepów oferuje korzystny zakup na raty. A faktura na firmę nie zawsze jest wystawiana przez sprzedawców. To kwestia oferty, a nie przepisów prawa. Sprawdź, jak prawidłowo zaksięgować transakcję i rozliczyć koszty podatkowe!
fotowoltaika na firmę

Fotowoltaika na firmę – opłacalność inwestycji

Fotowoltaika na firmę to sposób na niższe rachunki za prąd. W dobie rekordowych cen energii ma to szczególne znaczenie. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z licznych programów dofinansowań. Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące instalacji PV!

Kiedy można przeprowadzić badanie termowizyjne?

Straty cieplne w mieszkaniu to coś, czego każdy chciałby uniknąć. Najczęściej trudno jest na własną rękę znaleźć tego przyczynę – co niestety generuje wysokie koszty utrzymania lokalu. Na szczęście istnieją nowoczesne metody, dzięki którym da się dokładnie wskazać, gdzie leży problem w instalacji termicznej.
zakup komputera na firmę 2023

Zakup komputera na firmę [cnt-year] – co należy wiedzieć?

Interesuje cię zakup komputera na firmę? [cnt-year] rok nie przyniesie wielkich zmian w porównaniu z [cnt-year year="prev"] rokiem. Wiele przedsiębiorstw nie może poprawnie funkcjonować bez komputerów, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wprowadzić ten sprzęt do firmy. Dowiedz się więcej o kwestiach podatkowych przy zakupie komputera!
zakup działki na firmę

Zakup działki na firmę – najważniejsze kwestie

Zakup działki na firmę to złożona kwestia pod kątem prawnym i podatkowym. Trzeba uwzględnić m.in. rodzaj gruntu i późniejszy sposób jego wykorzystania. Czy ziemię da się „wrzucić w koszty”? Poznaj najważniejsze informacje w tym zakresie!
ekspres do kawy na firmę

Ekspres do kawy na firmę a rozliczenie kosztów podatkowych – porady

Niejeden przedsiębiorca zastanawia się, jak kupić ekspres do kawy na firmę i prawidłowo wrzucić wydatek w koszty. Jaki związek ma sprzęt do parzenia z niegastronomiczną działalnością gospodarczą? Sprawdź najważniejsze regulacje i zasady rozliczeń podatku dochodowego i VAT!
kupno samochodu na firmę jednoosobową

Kupno samochodu na firmę jednoosobową

Dla mikroprzedsiębiorcy kupno samochodu na firmę jednoosobową to zarówno wymierne korzyści, jak i konkretne obowiązki. Jeśli ich nie dopełni, z pewnością urząd skarbowy da o sobie znać. Sprawdź, jak optymalnie przeprowadzić zakup auta i rozliczenia wydatków!
zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej

Zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej

Dla przedsiębiorcy zakup samochodu na firmę od osoby prywatnej może być bardzo opłacalny. Używany pojazd w dobrym stanie technicznym kosztuje znacznie mniej niż auto z salonu. A co z podatkiem VAT i wrzucaniem w koszty prowadzenia działalności gospodarczej? Poznaj kluczowe regulacje prawne!