thermomix na firmę

Thermomix na firmę – czy to możliwe?

Thermomix to bardzo przydatne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Zakup thermomixu na firmę jest możliwy, ale produkt ten musi być częściowo związany z działalnością przedsiębiorstwa. Thermomix na firmę – dowiedz się więcej!

Wpisanie zakupu w koszty uzyskania przychodu daje firmie bardzo duże korzyści. Nie każdy produkt można jednak w ten sposób rozliczyć. Należy trzymać się zasady, że zakup musi być częściowo związany z działalnością firmy. Jeżeli tak nie będzie, to można narazić przedsięborstwo na karę!

Co można włączyć w koszty uzyskania przychodu?

Przedmioty, które można włączyć w koszty uzyskania przychodów, nie są wymienione w przepisach. Znajdują się tam jednak rzeczy, których zakup nie może być w nie wliczony. Najważniejsze jest to, że zakup musi być w pewnym stopniu związany z działalnością, którą prowadzi firma. Thermomix na firmę może zostać uznany za koszt uzyskania przychodu, gdy firma w jakiś sposób wykorzystuje go do zarabiania. Na przykład w restauracji do robienia pysznych szejków z roślin okopowych o których więcej dowiesz się stąd: https://agropedia.pl/okopowe. Zakup thermomixu dla pracowników może zostać uznany za naruszenie prawa.

Thermomix na firmę – co należy wiedzieć?

Jeżeli firma nie prowadzi działalności gastronomicznej, to zakup thermomixu i włączenie go do kosztów uzyskania przychodu może zostać uznany przez urząd skarbowy za naruszenia prawa. Bywały sytuacje, gdy takie sprawy kończyły się w sądach. Wyroki nie były korzystne dla przedsiębiorców. Kosztem uzyskania przychodu może być między innymi ekspres do kawy. Przedsiębiorca może usprawiedliwić jego zakup koniecznością podawania kawy klientom, którzy odwiedzają siedzibę. W przypadku thermomixu na firmę ciężko jest w ten sposób uzasadnić włączenie zakupu do kosztów uzyskania przychodu.

Thermomix może być kosztem uzyskania przychodu, ale warunkiem jest to, że prowadzona działalność jest związana z tym produktem. Zakup thermomixu dla pracowników biura i włączenie go do kosztów uzyskania przychodu prawdopodobnie skończy się karą finansową od urzędu skarbowego.

Zobacz też:  Gaz na firmę czy prywatnie? Przedsiębiorcy obniżają horrendalne rachunki za gaz


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts